Zameteme uprchlíky pod koberec?

23. 04. 2015 20:02:55
Čím dál více vídáme v médiích srdceryvné záběry afrických uprchlíků namačkaných jako sardinky v nějaké staré, zničené lodi či vytahovaných pobřežní stráží z vln oceánu. My Evropané, s křesťanskými ideály po mnoho generací hluboko zasutými pod kůží, máme tendenci těmto uprchlíkům ihned podávat pomocnou ruku. Zní to dobře - "pomáhejme bližním". Jenže jejich vytažením na naše břehy onen obrovský problém jen odsouváme a hlavně ho odsuzujeme k nekonečnému bobtnání.

Pomiňme skutečnost, že si tím pouštíme do kožichu mnoho nebezpečných blech ve formě "spících" muslimských bojovníků, jež s naprosto nekřesťanským zalíbením ve vraždění rozdílným způsobem myslících bytostí, brzy pozvednou prapor džihádu v boji proti naší civilizací. Ten prapor je pozvedáván čím dál více a ještě ke všemu už "za humny"!

Otázkou zůstává, co se všemi těmi tisícovkami lidí od přírody líných a rozhodně nemajících (až na světlé výjimky) potřebu ani chuť u nás pracovat. Ošatíme je, ubytujeme a přihlásíme k odběru sociálních dávek? Naše děti od nich potom budou na ulicích kupovat drogy a možná časem ani radši nebudou na tu ulici vycházet, protože se tam budou potulovat gangy nepřizpůsobivých Afričanů? Ne, ten problém musíme řešit teď hned, dokud to ještě jde. Neměli bychom pokládat budoucnost našich dětí na oltář nějaké pofidérní politické korektnosti. Nazývejme věci pravými jmény. Jinak to dopadne jako s naší nepojmenovatelnou menšinou nepřizpůsobivých, kteří si s plnými ústy lidských práv a rasizmu vydupou od státu cokoliv od stále nových bytů po sociální dávky a různé příplatky zatímco pracující člověk je popotahován a předhozen exekutorům za nějakou omylem neuhrazenou platbu v řádu stokorun.

A rovnou říkám, že tady nejde o rasizmus. Je mi šumafuk, jakou barvu kůže má nepřizpůsobivý asociál nebo imigrant z Afriky. Jde o to, že si už musíme přestat hrát na pohádky a podívat se realitě do očí dřív, než se budeme muset dívat do očí ozbrojeným zakuklencům nebo na to, jak naše děti a vnoučata ztrácejí svoji budoucnost v nebezpečných ulicích či v ekonomickém systému vynakládajícím obrovské částky sociálních dávek pro imigranty.

Brusel má zase další důvod uspořádat schůzku nekompetentních politiků, kteří vyplodí jen nápad o potřebě boje proti pašerákům lidí. Selský rozum napovídá, že pokud nebudeme přijímat žádné další uprchlíky (a většinu už přijatých vrátíme), nebudou mít důvod ani zájem pašovat další. Těch lidí je mi sice trochu líto, ale tady už jde o přežití naší civilizace. Ti lidé se musí postarat o své lepší bytí sami u sebe doma. S tím jim můžeme pomoci a ostatně i pomáháme. Vozíme jim jídlo, pití, léky a technologie. Pracovat už se musí naučit sami, ale i s tím jim můžeme pomoci. Pořád to přijde levněji, než tady řešit vzrůstající nezaměstnanost, kriminalitu a sociální výdaje. O nebezpečí militantního islámu nemluvě. Někteří takzvaní ochránci lidských práv (ochraňující ovšem hlavně práva jiných než vlastních lidí) argumentují tím, že západ dříve také přijímal emigranty z komunistických zemí. Ano, ale rozdíl je obrovský – lidé převážně utíkali na západ s vidinou práce a začlenění do tamní společnosti. Z těch statisíců „zachráněných“ Afričanů bude možná pracovat pár desítek. Ostatní budou chtít žít tak, jak byli zvyklí z domova. Ve slumech, bez práce a se sháněním jídla jakýmkoliv způsobem. Jediným rozdílem pro ně bude to, že tady po nich nikdo nebude střílet nebo jim mačetami sekat ruce a nějaké peníze jim dá zadarmo stát.

Dochází ke střetu dvou naprosto rozdílných světů a kultur. Můžeme si hrát na Rychlé šípy a do padesáti let se vrátit do středověku nebo vynaložit veškeré síly (a třeba i vojenské) a zachovat si naději na lepší budoucnost pro naše potomky. Oni budou totiž jednou nekompromisně posuzovat, co jsme pro ně udělali a jaký svět jsme jim odkázali. Už tak budeme mít dost starostí s nenasytnými mocipány z východu.

Autor: Carlos Sardá | čtvrtek 23.4.2015 20:02 | karma článku: 33.56 | přečteno: 823x

Další články blogera

Carlos Sardá

Zelené mozky opět na scéně

Ekoteroristi ze skupiny Zelený mír nám zase ukázali, jak to s námi – lidstvem – myslí dobře. Sice vytvořili petici, ale ta téměř nikoho nezajímala a téměř nikdo s ní nesouhlasil.

3.10.2016 v 19:48 | Karma článku: 36.68 | Přečteno: 1194 | Diskuse

Carlos Sardá

Europoslanecké řešení krize

Vypadá to, že europoslanci už nemají do čeho píchnout, resp. že všechno opravdu důležité mají hotové.

5.8.2016 v 21:16 | Karma článku: 31.90 | Přečteno: 752 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Pavel Kalabis

Jsem Čech a Evropan

Téma Brexitu je v těchto dnech opět aktuální a tento stav neskončí dříve než koncem března. Pak bude možná rozhodnuto, možná na dlouhou dobu. Pro někoho je tento stav Evropy a potažmo EU příznivý a možná i radostný. Pro mě ne.

16.1.2019 v 20:19 | Karma článku: 12.36 | Přečteno: 204 | Diskuse

Jan Ziegler

Jak zbabělí komunisté měli strach z Jana Palacha

A to tak, že státní bezpečnost v rámci akce Hrob zlikvidovala v roce 1973 místo posledního odpočinku Jana Palacha v Praze na Olšanských hřbitovech. Tato ničemná a zoufalá akce dokázala zbabělost rudých.

16.1.2019 v 17:05 | Karma článku: 28.18 | Přečteno: 623 | Diskuse

Emrich Sonnek

Rozdělená společnost?

Často se tu objevuje názor, že ten či onen politik rozděluje společnost. Mluví a píše se o stále více se prohlubujících příkopech a hledá se někdo, kdo by je zase začal zasypávat.

16.1.2019 v 16:38 | Karma článku: 15.65 | Přečteno: 403 | Diskuse

Jiří Turner

Úspěchy reformního islámu

Benjamin Kuras alias Miroslav Kuraš se vysmívá snahám Muslimského reformního hnutí o nápravu islámu. Má je za podvodné a utopické.Není však spíše utopické předpokládat, že se pod tíhou argumentů zřeknou dvě miliardy lidí své víry?

16.1.2019 v 15:17 | Karma článku: 14.42 | Přečteno: 613 | Diskuse

Vladimír Kroupa

Určitě se nemusím stydět za své rodiče… že se neupálili…

Připomínáme si sebevraždu studenta Jana Palacha. Jeho čin byl podle všeho vyústěním jeho frustrace z neochoty národa postavit se komunistické zvůli a hlavně z ochoty sklonit se před okupaci naší země vojsky Varšavské smlouvy...

16.1.2019 v 15:10 | Karma článku: 40.30 | Přečteno: 1620 | Diskuse
Počet článků 47 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 963

Uprostřed krize středního věku se snažím pochopit svět kolem sebe.

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

více

Najdete na iDNES.cz